Auteur Topic: Ik wens het jullie toe!  (gelezen 1354 keer)

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Offline forumbeheer

  • Administrator
  • Nieuwkomer
  • *****
  • Berichten: 140
Ik wens het jullie toe!
« Gepost op: 05-02-2023 17:30 »
Ik ging zwijgen, maar het forum is mij toch te dierbaar om met lede ogen te zien hoe het er fout mee gaat aflopen.

Dus toch even wat context, doe er mee wat je wil:

Ik stel jullie voor aan "het verdwenen ik", geen onbekende in het forum milieu, op het zelfkennisforum stond hij laatst bekend onder de naam Bassie (na vele andere namen waarmee het al fout gelopen was en hij meermaals de toegang tot het forum was ontzegd), ook op het zelfkennisforum is hij enkele maanden geleden opnieuw de toegang tot het forum ontzegd wegens zich niet te houden aan de forumdoelstellingen. Onder zijn laatste naam was hij er aanvankelijk in geslaagd een goede band met de forumleider op te bouwen, zodanig dat deze hem heel erg prees. Maar de moment dat hij zich kritisch tegen de forumleider begon te uiten, werd hem, zoals dat wel vaker gebeurd in het milieu, verweten vanuit ego te handelen... En toen was het hek helemaal van de dam. Ik heb nog nooit iemand zo driestig zien tekeer gaan tegen zulk een toespeling, en het is blijven spelen en hij is er blijven op terugkomen tot het zo erg werd dat hij opnieuw de toegang werd ontzegd op het forum.

Vrij (op het zelfkennisforum laatst bekend onder de naam Guido, na ook hele reeks naamwissels) kan het soms (niet altijd) goed vinden met deze. Ze vullen elkaar goed aan, waar Guido te losgekoppeld leeft van de realiteit en dus niet zo drammerig tekeer kon gaan tegen alles en nog wat, inclusief de forumdoelstellingen aldaar, genoot hij er wel van dat Bassie dat wel ongebreideld deed. Uiteindelijk is Guido (Vrij) ook de toegang tot het forum ontzegd.

Bassie (het verdwenen ik) is erg tegen Boeddhisme en alles wat meditatie betreft gekant. Maar anders dan Vrij, die tegen alles is, had Bassie wel een zwak voor zelfkennis, Advaita, ontologische omkeringsfilosofiën, ... . Kort samengevat komt zijn visie er op neer dat er zijn die nog volledig leven in het zelf, en zij die er uit teruggetrokken zijn, en die noemt hij dat niet-zelven. De zelven t.o.v. de niet-zelven. De niet-zelven keren wel terug in een ik om te kunnen waarnemen, maar blijven zich bewust van de rol die ze daarbij spelen. Als niet-zelf ben je dan een soort verheven meta-persoon die een rol speelt als een zelf. En vermits het maar een rol is, mag dit zo onbeschoft als men maar wil gespeeld worden.

Als een machinegeweer vuurt hij reacties af, en zelfs als niemand meer reageert, blijft hij hier onverdroten mee doorgaan. Hij start belerende onderwerpen, geeft commentaren op zijn vorige reacties, en kan zo bladijden vullen met monoloog.

Maar het mooiste stuk van hem komt naar boven als je het durft niet eens te zijn met hem. Tenzij je je als onderdanig niet-wetertje opstelt.

Dit gaat fout aflopen, ik zeg het jullie. Maar ik ga het niet meer meemaken. Eén keer heb ik dit gezien, één keer heb ik aan dit gedoe deelgenomen, één keer heb ik zo iemand tot rede proberen brengen, maar daar valt niet in te slagen, en dat is dan ook genoeg.
Ik ontrek mij, net als Marcel van heel dit gedoe, en kan iedereen alleen maar aanraden hetzelfde te doen.

Het ga jullie allen goed.
En hopelijk, de wonderen zijn de wereld nog niet uit, draait het uiteindelijk allemaal toch nog goed.
Optiminst tot in de kist.
 :D

Ik wens het jullie toe!
Het interessante aan deze reactie is dat deze uitgaat van een verondersteld verleden welke geëxtrapoleerd wordt naar een veronderstelde toekomst.  Het kenmerkende van 'zelf' is dat deze vanuit het verleden naar de toekomst toe leeft.
Moet ik er nog meer aan toevoegen?  Het lijkt me voldoende zo.

Het lijkt mij dat de reactie  van Steve en het daaropvolgend antwoord niet in de juiste rubriek staat, alleszins niet relevant ivm topic onderwerp.  het pad van zelfkennisForumbeheer
ps. dus als ik het goed begrijp, meer werk voor mij ?
« Laatst bewerkt op: 05-02-2023 17:32 door forumbeheer »

Offline Buddha Amitabha

  • Eerwaarde
  • Nieuwkomer
  • ******
  • Berichten: 817
  • Wees zelf het licht voor uzelve
Re: Ik wens het jullie toe!
« Reactie #1 Gepost op: 05-02-2023 17:34 »
Ik moet helaas bekennen dat het bericht van Steve in mijn optiek nogal alarmerend is. We zullen verder zien wat er gaat gebeuren. Ik ben er nogal van geschrokken, moet ik eerlijk toegeven.
"Zalig zijn de reinen van hart, want zij zullen God zien."
- Mattheüs 5:8

Offline Buddha Amitabha

  • Eerwaarde
  • Nieuwkomer
  • ******
  • Berichten: 817
  • Wees zelf het licht voor uzelve
Re: Ik wens het jullie toe!
« Reactie #2 Gepost op: 05-02-2023 17:47 »
[...]Het lijkt mij dat de reactie  van Steve en het daaropvolgend antwoord niet in de juiste rubriek staat, alleszins niet relevant ivm topic onderwerp.  het pad van zelfkennisForumbeheer
ps. dus als ik het goed begrijp, meer werk voor mij ?

wat mij betreft is de reactie van Steve
nergens op zijn plaats op het forum
het getuigd voor mij niet echt van juiste spraak

Ik ben het enigszins met je eens. We moeten altijd zelf onze eigen conclusies trekken over iemand anders. Maar dan toch ben ik er van geschrokken.
"Zalig zijn de reinen van hart, want zij zullen God zien."
- Mattheüs 5:8

Offline Moesa

  • aanvraag voor lidmaatschap
  • Nieuwkomer
  • *
  • Berichten: 639
Re: Ik wens het jullie toe!
« Reactie #3 Gepost op: 09-02-2023 09:30 »
Dit allemaal even op mij in laten werken.

Denk dat we te maken hebben met leden uit een sekte in een bepaalde richting. Er is blijkbaar wat Mara getriggert . Kan het mis hebben